Blog

Pałacowe okolice z lotu ptaka i nie tylko

  |   Loty, News   |   Brak komentarzy

Nasz kolorowy balon często pojawia się w okolicach Lwówka Śląskiego, tym razem jednak pojechaliśmy odrobinę dalej, do urokliwej wsi Brunów. Startowaliśmy w pobliżu Pałacu Brunów. Jeśli ktoś nie zna tego miejsca, zapraszamy do czytania, a później do oglądania zdjęć z naszej Wyprawy Balonem!

Pałac w Brunowie wybudowany został w 1750 roku, natomiast w 1977 roku wpisano go do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Pierwsza wzmianka o istnieniu w Brunowie dworu pochodzi z XV wieku. Była to wówczas budowla obronna w formie wieży rycerskiej.

W 1933 roku rezydencja, jak większość tego typu obiektów, została przejęta na szkołę sportową Hitlerjugend, a następnie stała się własnością nazistów. Zaraz po zakończeniu II wojny światowej pałac wraz z zabudowaniami został ogołocony z wyposażenia i częściowo zniszczony. Po przejęciu go przez Skarb Państwa i zabezpieczeniu w budynku został otwarty ośrodek kolonijny Rejonu Dróg Publicznych, a następnie pałac został odrestaurowany i oddany do użytku zwiedzającym go turystom.

Obecnie Pałac Brunów to zaciszny hotel malowniczo położony nieopodal pięknych jezior, lasów i tras rowerowych. Składa się z 3 zabytkowych budynków otoczonych przez przepiękne ogrody i park. Oferuje 100 miejsc noclegowych w stylowych wnętrzach pałacu, powozowni i oficyny. Z pewnością każdy, kto spędzi choć kilka chwil w pałacowych wnętrzach poczuje się wyjątkowo.

Pałac Brunów i jego okolica zachwyca również z perspektywy lotu ptaka. Nieopodal Pałacu Brunów znajduje się Jezioro Rakowickie oraz Elektrownia Wodna Rakowice, uruchomiona została w 2005 roku na rzece Bóbr.

Jezioro Rakowickie zachwyciło nas swoją malowniczością. Wyobrażamy sobie jak pięknie może wyglądać wiosną i latem, kiedy przebiera ono całkowicie inny wygląd. Niedługo to sprawdzimy!

Namiastka tych niezwykłych widoków, które udało nam się uchwycić podczas lotu znajdują się w galerii poniżej. Jednak musimy pamiętać, iż zdjęcia nigdy nie przekażą piękna, które widziane jest ludzkim okiem 🙂

Nie możemy się doczekać aż wrócimy tam i odkryjemy tą okolicę na nowo w wiosenno-letnich kadrach! Kto chętny aby do nas dołączyć?

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz