Blog

Najgorszy jest wiatr…

  |   News   |   Brak komentarzy

Polataliśmy w Opolu. Nasz tęczowy balon prezentował się doskonale nad Odrą. Odbijał się od lustra wody. No, co – kto ładnemu zabroni 🙂 Jacek oznajmił światu, że z balonem się rozmawia. Nasz Pilot = Gwiazda Balony Opole TV. 🙂 Piękne widoki, zadowoleni ludzie. No żyć nie umierać – pomyślicie! Skończyć, zwinąć balon, rzucić się nad Odrą i opalać, czekając na kolejny lot. Nie, nie – jeszcze innych trzeba ucieszyć widokiem naszego tęczowego pupila.

W drogę … 540 km przed nami. Jedziemy do Gdańska. Pełni euforii. Stocznia. Jak wzlecimy zobaczymy Stare Miasto, żurawia, Motławę, Muzeum II Wojny – no będzie frajda. Dla nas i dla tych, dla których będziemy latali.

Czerwony dywan rozłożony – jak na gali w Hollywood, albo w Cannes. Może dostaniemy jakąś Złotą Palmę. Niedaleko Pomnik Trzech Krzyży i stoczniowe dźwigi. To miejsce było świadkiem najnowszej historii naszego kraju. Robi to wrażenie.

Czekamy w pełnej gotowości. No i co ….. najgorszy jest wiatr, jak mówi kabaretowy klasyk. Tyle przygotowań, kilometry drogi i … najgorszy jest wiatr. Z żalem pozostanie zwinąć wszystko i wracać ponad 600 km do domu. Atrakcje pięknego Gdańska zobaczyliśmy, jak inni turyści z perspektywy dreptania po mieście.

Do widzów baloniarstwa – pamiętajcie – niezależnie od tego, czy to zawody, czy fiesta, czy lot na wyłączność – robimy dla Was wszystko. Zrywamy się o świcie, jedziemy na miejsce, zatrudniamy szamana, ale jak wiatr się uprze, to tego nie przeskoczysz. Wiatr nauczy Cię pokory. Wydaje się Wam, że wcale mocno nie wieje. Otóż to wcale nie musi być taka wichura, że kogut-wiatrowskaz na ratuszowej wieży błaga o aviomarin. Balon na wiatr jest bardzo wrażliwy. A my …. dbamy o Wasze bezpieczeństwo i również swoje. Safety first. Pamiętajcie – NAJGORSZY JEST WIATR.

Opublikowany przez Balony Opole na 18 maja 2017

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz